Skip to content

Lampa Lumina

Lampa Lumina to niezwykle popularny zabieg wykonywany w różnych hotelach SPA w całej Polsce (w tym także w Hotelu Bristol SPA w Busku Zdrój). Lampą lumina wykonuje się zabiegi, które są ciepło oraz światłolecznicze. Lampa lumina działa na zasadzie emisji energii cieplnej przy promieniowaniu podczerwonym.

Lampa lumina działa prozdrowotnie oraz przeciwbólowo. Stosowana jest także przy stanach przewlekłego bólu. Dzięki jej użyciu odczuwalne jest u pacjentów mniejsze napięcie mięśniowe a także przyśpieszona przemiana materii. Jest wykorzystywana w leczeniu rehabilitacyjnym jako zabieg poprzedzający rehabilitacje. Oprócz tego może być stosowana również kiedy u pacjenta występują podrażnienia skórne. Udowodniono, że jej działanie przyśpiesza gojenie się ran. Zabieg przy pomocy lampy lumina trwa zazwyczaj od dziesięciu do piętnastu minut a ilość zabiegów jest podyktowana wskazaniami lekarza.

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa to bardzo chwalony zabieg który ma też bardzo pozytywne działanie na kuracjuszy. Mimo tego, że zabieg trwa tylko pięć minut jest naprawdę wysoce efektywny. Falę uderzeniową stosuje się na bolące miejsca. Fala uderzeniowa wykorzystuje fale, które przenoszą energię w bolące miejsca, dzięki temu prowadzi to do leczenia i regeneracji zarówno tkanek miękkich jak i ścięgien.

Dzięki zastosowaniu fal uderzeniowych możemy widocznie przyspieszyć zdrowienie organizmu, dodatkowo widocznie także przyśpiesza metabolizm oraz pobudzana jest krew w krwiobiegu. Ponadto zwapniałe fibroblasty zostają rozpuszczone a kolagen zaczyna się zwiększać (oraz jego produkcja). Tkanki uszkodzone rozpoczynają proces regeneracji.

Prądy interferencyjne

Prądy nemeca inaczej prądy interferencyjne to zabieg, do którego używa się prądów o średniej częstotliwości. Jest to zabieg elektroleczniczy. Prądy powstają w następstwie nałożenia się dwóch przemiennych prądów w tkankach, inaczej interferacji.

Prądy Nemeca interferencyjne pobudzają mięśnie do skórczów, co przyczynia się do usprawnienia krążenia obwodowego. Dodatkowo prądy Nemeca działają przeciwbólowo a także przyczyniają się do poprawienia procesów odżywczych w tkankach oraz metabolizmu również w tychże.

Zabieg wykonywany przy pomocy prądów nemeca trwa około 15 minut a ilość ile się ich stosuje jest indywidualnie ustalana.